MODULO: Zone Gym, MRC Tasarım


07 Mar
07Mar


MODULO ile 3 cm’den 70 cm’ye kadar değişen yüksekliklerde her türlü nitelikli dolgu yapılabilir. Ürünler tek kullanımlık ‘kör kalıp’ olarak kullanılırlar ve betona şekil vererek döşemeyi taşıyan yüzlerce betonarme kemer, kubbe ve onları destekleyen sütunlar oluştururlar. Sistem alternatif dolgulara kıyasla benzersiz nakliye, yatay-dikey taşıma ve yer tasarrufu sağlar. Örneğin; 50 kamyon gazbetonluk bir dolgu, 1 kamyon kör kalıpla yapılabilir. Kolay ve hızlı (90 m2/adam-saat) kurulumu sayesinde inşaat süresi ciddi oranda kısalır. Döşeme imalatında kullanılan beton, demir ve diğer tüm dolgu malzemelerinden tasarruf sağlanır, tüm yapı hafifler. Kör kalıpların oluşturduğu boşluk havalandırılabilir ve içinden her türlü mekanik/elektrik tesisat geçirilebilir. Oluşturulan yüzey beton olduğu için üzerine daha sonra serbestçe her türlü zemin kaplaması yapılabilir, tuğla-gazbeton-alçıpan vb. bölme duvar oluşturulabilir. Toprak altında kalan kotlarda kullanıldıklarında yapı Radon gazından ve nemden korunur, ısı ve ses izolasyonu sağlanır. Geri dönüşümlü polipropilen ile üretilen kör kalıplar projeye LEED puanı da kazandırırlar.

Kör kalıp sistemi kullanılarak katta hafif dolgu, ters kiriş dolgusu, peyzaj dolgusu, asansör holü dolgusu, temel üzerinde dolgu veya mütemadi temel dolgusu yapılabilirken, sisteme ilave edilecek basit elemanlar ile havalandırılabilir temel oluşturulabilir, sistem modüler yükseltilmiş döşeme yerine kullanılabilir. 

İHTİYAÇ:

  • 4.katta kot farkından kaynaklanan boşluğun doldurulması

ÇÖZÜM:

  • Modulo H25 kör kalıpları

REFERANS PROJE DETAYLARI:

  • Uygulama alanı: 650 m2 
  • Modulo System'in hızlı kurulumu sayesinde zamandan tasarruf sağlandı
  • Otopark alanı olması nedeniyle yüksek yük taşıma kapasitesine sahip bir dolgu yapılması isteniyordu. Modulo bunu çok az bir beton tüketimi ile sağladı
  • Dolgu malzemesinin katlar arasına ve kat içinde taşınması çok kolay oldu
  • Ciddi zaman ve maliyet tasarrufu sağlandı
Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.